Södra avdelningen

KAK-Södra arrangerar bilevenemang, som exempelvis Söderslätts Rallyt, och diverse studiebesök med mera. Vår motorsportavdelning arrangerar bland annat gokart tävlingar. Allt för att hjälpa medlemmarna att utveckla och fördjupa sitt bilintresse.

Kontakt

Kansliet håller öppet varje helgfri måndag mellan klockan 17.00 och 19.00.
Välkomna till oss på KAK Södra!

Adress: Limhamnsgårdens allé 37, Limhamn. (OBS Kansliet ligger mittemot Krossverksgatan 5).

Telefon: 040-26 47 50 (telefonsvarare när kansliet är obemannat).

E-post: bertil.liljeqvist@kak.se

 

Styrelse

Jacob Laurin
Ordförande
jacob@laurin.nu
Tel 0704- 10 85 24

Cecilia Clementz
1:e vice ordförande
cecilia@designresor.se

Jacob Faxe
2:e vice ordförande
jacob.faxe@telia.com

Johan Sjövall
Ledamot och representant KAK  Motorsport
johan.sjovall@tele2.se

Jonas Bruzelius
Ledamot
jonas.bruzelius@ecolean.se

Magnus Öhrström
Ledamot
magnus.ohrstrom@ringknutstorp.com

 

Bertil Liljeqvist
Klubbmästare, Skattmästare löpande redovisning, kansliansvarig
bertil.liljeqvist@kak.se

Thyra von Essen
Klubbmästarinna
ytte@telia.com

Sven Eriksson
Skereterare
sven.b.eriksson@telia.com

Wilhelm Douglas
Ledamot utsedd av KAK:s styrelse
wilhelm.douglas@kak.se


 

Valberedning

Sten Wreter
Tommy Larsson

Revisorer

Sten Wreter
Tommy Larsson

Motorsportskommittén

Johan Sjövall
Hans Norden

Kommitté FamiljeBandag

Cecilia Clementz

Ungdomsansvariga

Koordineras av Jacob Sjövall och Cecilia Clementz


Kansli Stockholm

Kungliga Klubbarnas Hus, Villa Godthem, Rosendalsvägen 9 (1 tr), Stockholm

Telefon: 08 - 678 00 55

Ordinarie öppettider (medlemsärenden):
Måndagar till torsdagar kl. 10:00-16:00
Fredagar kl. 10:00-15:00


Postadress

KAK, Kungliga Automobil Klubben
Box 56038
102 17 Stockholm

E-post: info@kak.se

Beställ internationellt körkort

Logga in