Södra avdelningen

KAK-Södra arrangerar bilevenemang, som exempelvis Söderslätts Rallyt, och diverse studiebesök med mera. Vår motorsportavdelning arrangerar bland annat gokart tävlingar. Allt för att hjälpa medlemmarna att utveckla och fördjupa sitt bilintresse.

Kontakt

Kansliet håller öppet varje helgfri måndag mellan klockan 17.00 och 19.00.

Adress: Limhamnsgårdens allé 37, Limhamn. (OBS Kansliet ligger mittemot Krossverksgatan 5).

Telefon: 040-26 47 50 (telefonsvarare när kansliet är obemannat).

E-post: bertil.liljeqvist@kak.se

 

Styrelse

Jacob Laurin
Ordförande
jacob@laurin.nu
Tel 0704- 10 85 24

Magnus Öhrström
1:e vice ordförande
magnus.ohrstrom@ringknutstorp.com

Jacob Faxe
2:e vice ordförande
jacob.faxe@telia.com

Johan Sjövall
Ledamot och representant KAK  Motorsport
johan.sjovall@tele2.se

Jonas Bruzelius
Skattmästare
jonas.bruzelius@ecolean.se

Cecilia Clementz
Ledamot
cecilia@designresor.se

 

Bertil Liljeqvist
Klubbmästare
bertil.liljeqvist@kak.se

Thyra von Essen
Klubbmästarinna
ytte@telia.com

Sven Eriksson
Ledamot
sven.b.eriksson@telia.com

Wilhelm Douglas
Ledamot utsedd av KAK:s styrelse
wilhelm.douglas@kak.se


 

Valberedning

Sten Wreter
Tommy Larsson

Revisorer

Sten Wreter
Tommy Larsson

Logga in